Apie mus

Sodų bendrija “Tolupis” įsikūrė 9 km atstumu nuo Klaipėdos 1988 metais. Iš šiaurės apsupta miškų ir durpynų, iš pietų ribojama geležinkelio, bendrija, nors ir gali pasigirti nemažu sklypų kiekiu, padaro kompaktiškos ir jaukios gyvenvietės įspūdį.

1988 metais, Klaipėdos miestas paskyrė nebenaudojamos žemės ūkio paskirties žemės sklypą Lietuvos jūrų laivininkystei ir buvusio Kartono fabriko bendrovei. 1989 metais 635 sklypų buvo išdalinta susidomėjusiems bendrovių darbuotojams. Tais pačiais metais buvo įrengta “Tolupio” pagrindinė infrastruktūra – nutiesti keliai, įvesta elektra. Sklypų privatizacija įvyko 1994 metais. Dar po 10 metų buvo įforminti ir parduoti papildomi 45 sklypai.

Tai buvo sunki, bet smagi pradžia. Bendrijos senbuviai pamena laikus, kai dar nebuvo šulinių, ir vandenį tekdavo nešioti iš aplink bendriją iškastų irigacinių griovių. Retai – traktorių, dažniau – arklių, o dažniausia – kąstuvų pagalba išdirbdavo dirvožėmį. Retas narys buvo susidūręs su sodininkyste ar daržininkyste prieš tai – tad dažniausia kartu su kaimynais mokėsi, dalijosi sėkminga patirtimi ir, kas buvo labai svarbu deficito laikais, sodinukais ir sėklomis. Ši tradicija išliko iki šiol.

Šiandien bendriją sudaro 670 sklypas, kurie teritoriškai priklauso Klaipėdos rajono Dovilų seniūnijai.

Neturime oficialios misijos ar vizijos. Tiesiog mylime savo sodus. Kiekvieną pavasarį grįžtame čia kartu su paukščiais, žydynčiomis obelaitėmis, nokstančiu derliumi. Daugelis iš mūsų čia gyvena ištisus metus, ir kasmet tokių nuolatinių “Tolupio” gyventoju gretos vis didėja. Tikimės, kad ir toliau mūsų bendrija tik klestės, gražės ir liks tokia pat ramybės, žalumos ir gryno oro oazė visai šalia Klaipėdos, kaip ir šiandien.

Maloniai kviečiame apsilankyti, tapti “Tolupio” sodininkais, apsigyventi.

Bendrijos valdybos pirmininkas Nikolaj Gorčiakov.
Bendrijos “Tolupis” kontaktinė informacija.