8 comments on “Vidaus tvarkos taisyklės - susipažinimui

 1. Dėl Vidaus tvarkos taisyklių – susipažinimui:
  a) labai aptakus 1.9.punktas – gali nagrinėti… ,
  b) VTT (vidaus tvarkos taisyklėse) puntas 1.4. geras bet neišsamus, nekonkretus… , gali, gali…
  c) punktas 2.2. normalus, tačiau nenurodoma, jog negalima neribotai triukšmauti, t.y. negalima naudotis savadarbiais įrenginiais (diskiniais pjūklais), arba „britvomis“, viršyjančiais LHN 33:2011 leidžiamus aplinkos ribinius triukšmo dydžius: nuo 18 val. iki 22 val. naudojamų įrenginių triukšmingumas negali – neturi viršyti 50 db., kai dirbantysis su įrenginiu naudojasi AATP (asmenines apsaugos triukšmui priemones), o sodo kaimynai turi kuo skubiausiai nešdintis, nes toks triukšmo lygis kaimynams gręsia hipertonija arba širdies infarktu ar insultu.
  d) punktą 2.6. reikėtų išplėsti,- t.y. ramybės periodas sode turėtų tęstis nuo 21 val. iki 8 val. ryto.
  e) negalima išvažiuojant iš sodų palikti rūsenančių su buitinėmis atliekomis „statinių“, neužgesintų laužų, nes tai teršia aplinką bei kelia pavojų priešgaisriniam saugumui. Tai taip pat turi rasti vietos VT Taisyklėse!
  Pagarbiai Jonas Bučys 2015-07-25

  • Dėkojame už pastebėjimus. Tikimės, jog bus ir daugiau pasisakančių.

 2. 2.10 punktas kelia abejonių. Kiek žinau delspinigiai skaičiuojami nuo pradelstų dienų procentais. Ar numatyta suma, remiasi įstatymais? Aš ne teisininkė, bet šiek tiek pasidomėjus, randu tokią informaciją ( http://www.teisidas.lt/index.php?newsid=1181) , kur teigiama, kad mokėti reiktų nuo sumos 0,02 % už pradelstą dieną. Gal aš kažką klaidingai suprantu, nesu tikra. Beje, suma ar taip ar taip gaunasi juokinga.
  Taip pat , ar nereikėtų patikslinti nuo kada skaičiuojami delspinigiai. Šiai dienai mūsų bendrijoje mokesčiai mokami tokia tvarka „Prašome visus sodininkus susimokėti mokesčius iki 2015 m. rugsėjo 1 d. Nuo 2016 m. sausio 1 d. yra skaičiuojami delspinigiai.“ Kitose bendrijose randu štai tokią tvarką “ Visos įmokos turi būti sumokėtos iki einamųjų metų liepos mėn. 01 d.(…)Už kiekvieną pradelstą kalendorinę dieną nuo liepos 2 dienos remiantis VNS sprendimais skaičiuojami 0,02% delspinigiai nuo skolos sumos“. Vėlgi aš ne teisininkė, bet gal galite pasitikslinti, kaip yra pagal įstatymus teisinga. Kodėl mes delspinigius skaičiuojame nuo sausio 1 d., o ne nuo rugsėjo 2 d. Taip išeina, kad bendrija kaip koks labdaros fondas, remia nemokančius laiku mokesčių. Be to mokesčių sumokėjimui yra senaties terminas. Ar taip delsdami, mes nepasidarome sau meškos paslaugos ir sudarome galimybes išvengti atsakomybės už mokesčius.

  • Šiuo metu mūsų įstatai ir vidaus tvarkos taisyklės nenumato iki kurios dienos turi būti sumokėti mokesčiai. Todėl delspinigiai skaičiuojami nuo sausio 1 d., O susimokėti prašome iki rugsėjo 1 d., kadangi bendrijai yra reikalingi pinigai.

   Kokią datą susirinkime priimsime, kokius įstatus ir vidaus taisykles patvirtinsime, iki tokios datos ir bus privaloma sumokėti einamųjų metų mokesčius. O nuo kitos dienos po termino bus skaičiuojami delspinigiai.

 3. Ar galite paaiškinti kokiu įstatymu ir jo punktu remdamiesi, delspinigius skaičiuojate nuo sausio 1 d.?

 4. Siūlai būsimose tvarkos taisyklėse keisti mokesčių mokėjimo tvarką: sumokėti iki liepos 1 d., delspinigius skaičiuoti nuo liepos 2 d.

  • atsiprašau, ten turėjo būti „Siūlau“

 5. Taisyklės patiko (netgi pastebėjau porą punktų, kurių turėčiau laikytis geriau:)
  1. Dėl adresų lentelių – siūlau užsisaisakyti vienodas visiems sodininkams. Bus gražu ir tvarkinga.
  2. Gerai būtų sugalvoti kažkokį punktą, kuris įpareigotų visus sklypų savininkus pasirūpinti drenažu savo sklype(-uose). Nes dažnai būna, kai viename sklype įrengtas tvarkingas drenažas, bet toks drenažas sprendžia iškart kelių sklypų vandens nubėgimo porblemą:) Kenčia drenažo savininkas:)
  3. Kaip turėtume spręsti pagalbinių keliukų klausimą? Kas tiksliai būtų atsakingas už greideriavimą, duobių užpildymą?
  4. Nepastebėjau nurodymų dėl šakų/lapų deginimo – šiaip žinau, kad negalima. Bet gal pasikartokime.
  5. Sutinku su p. Jonu dėl triukšmo.
  6. Tvoros – ar nebūtų gerai prieš statant tvoras išsikviesti matininkų? Nes tokias tvoras gali tekti vėliau ir ardyti. Kils konfliktai.
  Ačiū.

Comments are closed.